DWIE DZIEWCZYNKI PLUŁY Z OKNA NA PRZECHODNIÓW. JEDNA DZIEWCZYNKA BYŁA DOBRA, DRUGA ZŁA. ZŁA TRAFIŁA TRZY RAZY, DOBRA OSIEM. D O B R O Z A W S Z E Z W Y C I Ę Ż A Z Ł O
Blog > Komentarze do wpisu

Zapożyczone z jednego z for...

Świadomy, iż trzeba iść z duchem czasu, Szatan postanowił urządzić wyprzedaż sporej części zapasów pokus. Zamieścił ogłoszenie w gazecie i cały następny dzień uwijał się , obsługując klientów w swoim sklepie.

Na sprzedaż wystawione były różne niesamowite przedmioty: kamienie, na których mogą się potknąć cnotliwi, lustra zwiększające poczucie własnej wartości oraz okulary pomniejszające znaczenie innych.

Na ścianie wisiało tez kilka cennych przedmiotów, takich jak: sztylet o zakrzywionym ostrzu służący do dźgania ludzi w plecy oraz sprzęt nagrywający plotki i kłamstwa.

- Nie przejmuj się ceną! – wykrzykiwał stary Szatan do wszystkich potencjalnych klientów. – Dzisiaj już bierz ze sobą to, co chcesz, a zapłacisz mi, kiedy będziesz mógł.

Jeden z kupujących zauważył dwa bardzo zużyte narzędzia zepchnięte do kąta. Nie wyglądały one jakoś nadzwyczajnie, ale były bardzo drogie.

Zaciekawiony tym spytał o nie Szatana:

- Te narzędzia są już bardzo zużyte, ponieważ korzystam z nich najczęściej – odrzekł Szatan ze śmiechem. – Nie chciałbym, żeby zbytnio rzucały się w oczy, ponieważ wówczas ludzie wiedzieliby, jak się przed nimi chronić.

Ale obydwa są warte swojej ceny: pierwszym jest wątpliwość, a drugim poczucie Niższości.

Kiedy wszystkie inne zawiodą, te działają zawsze.

środa, 30 września 2009, wredna_zmija
make money

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2009/10/02 16:21:37
Szkoda tylko, że nie zaglądasz na FP... :(
a może zaglądasz, tylko nie zostawiasz śladu swej obecności...
Żmijko, jest lepiej?????
w. zwany przez przyjaciół ł
-
2009/10/06 11:43:14
Nie jest lepiej... nie piszę acz bywam czasem na FP. Nurzam się w odmętach kopów, jakie dostałam i dostaję wciąż od życia w tym roku.
Wejdź i sprawdź to